PVC, vinylové podlahy a koberce

Podlahoviny z PVC jsou chemického charakteru. Tento typ podlahovin během poválečných let začal postupně nahrazovat podlahoviny z přírodních materiálů a dnes jsou velmi rozšířené a používané v nejrůznějších prostředích.

Přírodní linolea - MARMOLEA - jsou hitem poslední doby. Základem je čistý lněný olej, další složkou je pryskyřice získaná z jehličnanů (kalafuna), dále korková a dřevitá moučka a pravá indická juta. Neuvolňuje do ovzduší toxiny, brání šíření bakterií a je tedy hojně využíváno ve zdravotnictví.

Podlahoviny ANTISTATIK se vyznačují vysokou odolností proti opotřebení.Zaručují dokonalý odvod statického náboje z nástrojů a jsou proto předepsané do ordinací lékařů a do nemocnic.

Koberce (bytové a zátěžové) zaručují pohodlí a komfort. Jsou stálicí mezi podlahovými krytinami díky své bohaté nabídce druhů a designových variant.

PVC a vinylové podlahy

Podlahy vyrobené z PVC, odborně řečeno z polyvinylchloridu, jsou vlastně podlahové krytiny vyrobeny ze syntetických materiálů. Z hlediska vrstev se tyto, současné době oblíbené, typy PVC podlahovin dělí na homogenní a heterogenní. Homogenní je tvořena z cca 2mm silné vrstvy, která je v celé tloušťce probarvena. Heterogenní se skládá ze vzhledové, nosné a transparentní nášlapné vrstvy. PVC krytiny, které jsou kvalitnější, mají nosnou vrstvu vyrobenou z čistého nerecyklátu. Opakem je levnější varianta, která je naopak vyrobena z recyklátů, což je vlastně granulát s přídavkem náhradních plnidel. PVC podlahové krytiny jsou univerzální a současně moderní typ podlahových krytin. Nabízejí nám o dost lepší vlastnosti, než kterými disponovali jejich předchůdci. V první řadě je to odolnost vůči poškození, příjemná teplota, pružnost, tvrdost a zároveň měkkost materiálu, dále pak dlouholetá záruka, kvalita povrchu a atraktivní dezény. Kvalitní povrchy jsou u vzhledové části krytiny tvořeny fototapetou. Nabízejí se i antistatické vinylové podlahy, které se doporučují díky svým elektrostatickým vlastnostem, především do operačních sálů, počítačových učeben atd.

Koberce

Koberce dělíme dle použití na bytové a zátěžové. Bytové jsou již podle svého názvu určeny hlavně do domů, bytů a prostor, které nejsou zatíženy takovou měrou jako prostory pracovní. Mezi ně řadíme např. kanceláře, ordinace, apod. Dle technologie výroby dělíme dále koberce na všívané, vpichované, střižené a smyčkové. Všívané koberce jsou považovány za nejrozšířenější způsob výroby metrových koberců. Jsou odolné a trvanlivé. Hodí se do hal a schodišť. Dají se tedy považovat za zátěžové. Vpichované jsou levnějším typem a mají kratší životnost. Používají se do méně namáhaných prostor. Další máme střižené, ty jsou vyrobeny ze smyček, které jsou odstřiženy. Také se používají do méně namáhaných prostor. Příkladem je obývací pokoj nebo ložnice, kde zákazník vyžaduje více komfortu a měkkosti. Posledním typem jsou koberce smyčkové. Smyčky nejsou střiženy, jako u předcházejícího typu a jsou nahuštěny těsně vedle sebe. Tvoří tak povrch koberce. Výhodou je to, že drobečky a jiné nečistoty zůstávají na povrchu a usnaňují tak úklid. Jsou určeny pro schodiště, kanceláře, banky a celkové velmi namáhané prostory.

Kontakty

Naše adresa:

Interiérové centrum Pianka,
Mimoňská 3223, Česká Lípa
Vedle České Spořitelny, naproti obchodnímu domu Kaufland

Provozní doba:

PONDĚLÍ až PÁTEK

9.00 - 12.00  13.00 - 18.00,

SOBOTA 9.00 - 12.00 hod
Můžete nám zavolat

487 826 616, nebo 608 977 888, podlahy@pianka.cz

^